• Są jak ogień i woda, lecz nie potrafią bez siebie przetrwać…

  Zgodnie z zasadą…

  “przeciwieństwa się przyciągają”, “Niedopasowani” to historia dwójki ludzi, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, a jednak nie są w stanie trzymać się od siebie z daleka. Samantha Young i Kristen Callihan stworzyły bohaterów, których pokochasz od pierwszych stron, a ich potyczki rozbawią was i doprowadzą do łez!

  Parker Brown to młoda i inteligentna kobieta z bogatej rodziny. Właśnie ma szansę, by otrzymać kontrakt w wymarzonej firmie zajmującej się ekologią, która są jej życiową pasją i celem. Jednak jej szef jest delikatnie mówiąc “wrzodem”. Nie tylko Parker jest pierwszą kobietą w firmie, ale również, by podpisać kontrakt, jako jej pracownik musi mieć stabilne życie, czytaj: dom, męża i pieska. Czyli wszystko, czego ona – niezależna i ambitna kobieta, nie posiada. Postanawia więc “wynająć” chłopaka na spotkanie biznesowe ze swoim szefem, które może być przepustką do jej wymarzonego życia. Niestety w ostatniej chwili pojawia się jego starszy brat, by powiedzieć snobce, co o tym myśli. Rhys Morgan kiedyś był legendą, teraz były bokser zmaga się z podupadłą siłownią po zmarłym ojcu, długami i opieką nad młodszym bratem, który mimo wysokiego wykształcenia, nie może sobie znaleźć pracy. Gdy despotyczny szef Parker okazuje się być zagorzałym fanem Rhysa, a także potencjalnym sponsorem jego siłowni, pomimo wzajemnej niechęci, postanawia pomóc kobiecie i przyjmuje rolę jej chłopaka. Oboje pochodzą z różnych sfer, cenią inne wartości w życiu, ale łączy ich jedno – nieoczekiwane pożądanie. Czy jednak ktokolwiek uwierzy w ich mały teatrzyk?

  Niedopasowani” jest lekturą wciągającą czytelnika od pierwszego zdania i nie wypuszczającą, aż do ostatniej strony! Kartki aż przewracają się same po wpływem niemal namacalnej chemii pomiędzy bohaterami. Obie autorki stworzyły idealną romantyczną powieść, która skradnie serca wszystkich kobiet, dzięki lekkiemu stylowi pisarskiemu, wyrazistym postaciom i dojrzałą historią o miłości, rodzinie, przyjaźni, a także poszukiwaniu celu w życiu, szczęściu i tym, że życie to walka, którą warto stoczyć z wsparciem i nie odrzucać ludzi, na których nam zależy. Autentyczność i wyrazistość całej gamy bohaterów, z której każda spełnia swoją rolę, dopełnia opowieści. Podczas lektury będziesz śmiać się ze słownych potyczek Parker i Rhysa, a także płakać, gdy zrozumiesz, że każde z nich nosi swój bagaż emocjonalny. Jest to dobrze przemyślana, dojrzała książka poruszająca współczesne problemy, a w dodatku łatwa i przyjemna w odbiorze, skierowana zarówno do starszej młodzieży i dorosłych. Zobacz jak Parker i Rhys wcielają się w swoje nowe role i zakochują się po drodze!

  Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
 • Zmuszony narzeczony

  W czasach, kiedy pracodawcy pożądają osób niezależnych, które nie mają rodzin i zobowiązań wobec nich, spotkanie szefa, któremu zależy na ustabilizowanej sytuacji życiowej pracownika, jest nie lada wyzwaniem! “Niedopasowani” (https://www.taniaksiazka.pl/niedopasowani-samantha-young-p-1380108.html) to książka, która pozwala poczuć, że taki szef istnieje; przynajmniej w najnowszej powieści lubianej autorki powieści.

  Ostatnie z rozwiązań

  Dla Parker Brown konieczność posiadania choćby narzeczonego przeczy wszelakiemu jej myśleniu na temat postępu kulturowego. Po zatrudnieniu w nowoczesnej firmie musi jednak zmierzyć się z prawdą, że jej szef to tradycjonalista, który ceni pracowników zaangażowanych w pracę dzięki motywacji, jaką jest dobro rodziny. Nie wyszukawszy innego sposobu, dziewczyna zmuszona jest na… wynajęcie narzeczonego. Prędko odnajduje mężczyznę chętnego na szybki i (jak się mu zdaje łatwy) zarobek – Deana Morgana. Finalnie jednak na spotkanie przychodzi Rhys, opiekuńczy brat „absztyfikanta”, który decyduje się powiedzieć Parker, co sądzi na temat rozwiązania, jakie znalazła kobieta. Plan mężczyzny ulega jednak znacznej modyfikacji; ten były bokser, który obecnie mierzy się z kłopotami finansowymi, ratując podupadającą siłownię i zajmując się jednocześnie sprawiającym kłopoty bratem, ostatecznie przystaje na propozycję zdesperowanej Parker. Pomimo wzajemnej odrazy uznają, że jest to układ idealny – ona znajdzie alibi, on zarobi. Tym bardziej że kobieta nie zamierza wiązać się z nikim na poważnie, a i Rhysowi nie w głowie amory z panią z wyższych sfer. Co wniknęło z przyciągania przeciwieństw? Tego dowiedzieć się można z książki „Niedopasowani” autorstwa Samanthy Young i Kristen Callihan.

  Oprócz historii, przyciąga forma

  Przyjemna lektura z gatunku literatury obyczajowej o mocno romansowym wydźwięku. Motywy „udawania” czyjejś sympatii pojawiały się w kulturze niejednokrotnie, ta jednak historia pomimo powtarzalności założeń wciąga. Nie brak tu zwrotów akcji i barwnych opisów. Każda strona pogłębia ciekawość, zachęcając tym samym do pochłaniania powieści w zawrotnym tempie. Finał opisany w książce i odłożenie egzemplarza, można by rzec, nie jest jednak końcem historii; poznana historia bowiem zachęca do snucia teorii co tej dwójce „mogło się przydarzyć, gdyby…” albo jak mogłyby potoczyć się ich późniejsze losy. Naprzemienna narracja, którą prowadzą Rhys i Parker pozwala na naprawdę dobre poznanie bohaterów oraz sprawia, że postaci te na zawsze wbijają się w pamięć. Samantha Young to uznana pisarka romansowa, która tutaj postanowiła stworzyć powieść wspólnie z inną autorką – to jednak przyczyniło się do tego, że opowieść zyskała w oczach czytelnika. Ze względu na łatwość czytania, „Niedopasowani” to świetny przerywnik dla osób, które mają ochotę na lżejszą lekturę oraz oczywiście pozycja obowiązkowa w zbierze miłośników romansów.

  Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
 • Obopólne korzyści

  Choć kłamstwo jest postrzegane w negatywny sposób niemal przez każdego z nas, często uciekamy się do niego aby osiągnąć rozmaite korzyści. Wbrew pozorom szczerość nie zawsze popłaca. Z drugiej strony kłamstwo ma krótkie nogi i jest w stanie przysporzyć nam wielu problemów. Czy warto podjąć takie ryzyko? Takie pytanie zadała sobie Parker Brown, główna bohaterka książki pod tytułem Niedopasowani – TaniaKsiazka, którą napisał duet autorek: Samantha Young oraz Kristen Callihan.

  Przeszkoda na drodze do sukcesu

  Parker Brown zawsze była ambitna i konsekwentnie realizowała wyznaczone cele. Jednym z nich było rozpoczęcie pracy w prestiżowej i nowoczesnej firmie. Gdy jej się to udało, spotkała się jednak z wyjątkowo niemiłym wrażeniem. Jej nowy szef nie ukrywa, że pragnie współpracować wyłącznie z osobami, które posiadają ustabilizowane życie prywatne. Dla Parker, która jest singielką, nie stanowi to dobrej wiadomości. Gorączkowo szuka rozwiązania z tej trudnej sytuacji i wpada na pomysł wynajęcia chłopaka. O dziwo, szybko znajduje idealnego kandydata. Mężczyzna jest obyty, wykształcony i gotowy przystać na jej propozycję, gdyż potrzebuje źródła szybkiego zarobku.

  Nieoczekiwana zamiana ról

  Idealny plan Parker legł w gruzach, gdy na miejscu spotkania pojawił się brat mężczyzny, z którym była umówiona. Rhys Morgan jest kompletnym przeciwieństwem tego, czego się spodziewała. Cechuje go śmiałość i niewyparzony język. Mimo wszystko okazuje się, że on także jest zainteresowany zaproponowanym przez Parker układem. Jako były bokser, który aktualnie prowadzi niezbyt rentowną siłownię, pragnie zbliżyć się do szefa kobiety, który może stać się nowym sponsorem jego działalności. Czy Rhys i Parker odniosą sukces? A może ich znajomość przybierze nieoczekiwany obrót?

  Samantha Young, autorka, to bardzo dobrze znana brytyjska pisarka, która specjalizuje się w publikacjach z takich gatunków literackich jak: romans, literatura obyczajowa, literatura kobieca oraz literatura młodzieżowa. Wiele z wydanych przez nią pozycji znalazło się na liście bestsellerów tworzonych przez “New York Times” oraz “USA Today”. To pomogło jej zaskarbić sobie sympatię wiernych czytelników z różnych zakątków świata. Dotychczas opublikowała już takie tytuły jak między innymi: “To, czego o mnie nie wiesz”, “Z dala od świateł”, “Ostrożnie z miłością”, czy “Wszystko przed nami”. Książkę “Niedopasowani” napisała w duecie z Kristen Callihan, znaną amerykańską pisarką.

  Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com