Niedopasowani

Zmuszony narzeczony

W czasach, kiedy pracodawcy pożądają osób niezależnych, które nie mają rodzin i zobowiązań wobec nich, spotkanie szefa, któremu zależy na ustabilizowanej sytuacji życiowej pracownika, jest nie lada wyzwaniem! “Niedopasowani” (https://www.taniaksiazka.pl/niedopasowani-samantha-young-p-1380108.html) to książka, która pozwala poczuć, że taki szef istnieje; przynajmniej w najnowszej powieści lubianej autorki powieści.

Ostatnie z rozwiązań

Dla Parker Brown konieczność posiadania choćby narzeczonego przeczy wszelakiemu jej myśleniu na temat postępu kulturowego. Po zatrudnieniu w nowoczesnej firmie musi jednak zmierzyć się z prawdą, że jej szef to tradycjonalista, który ceni pracowników zaangażowanych w pracę dzięki motywacji, jaką jest dobro rodziny. Nie wyszukawszy innego sposobu, dziewczyna zmuszona jest na… wynajęcie narzeczonego. Prędko odnajduje mężczyznę chętnego na szybki i (jak się mu zdaje łatwy) zarobek – Deana Morgana. Finalnie jednak na spotkanie przychodzi Rhys, opiekuńczy brat „absztyfikanta”, który decyduje się powiedzieć Parker, co sądzi na temat rozwiązania, jakie znalazła kobieta. Plan mężczyzny ulega jednak znacznej modyfikacji; ten były bokser, który obecnie mierzy się z kłopotami finansowymi, ratując podupadającą siłownię i zajmując się jednocześnie sprawiającym kłopoty bratem, ostatecznie przystaje na propozycję zdesperowanej Parker. Pomimo wzajemnej odrazy uznają, że jest to układ idealny – ona znajdzie alibi, on zarobi. Tym bardziej że kobieta nie zamierza wiązać się z nikim na poważnie, a i Rhysowi nie w głowie amory z panią z wyższych sfer. Co wniknęło z przyciągania przeciwieństw? Tego dowiedzieć się można z książki „Niedopasowani” autorstwa Samanthy Young i Kristen Callihan.

Oprócz historii, przyciąga forma

Przyjemna lektura z gatunku literatury obyczajowej o mocno romansowym wydźwięku. Motywy „udawania” czyjejś sympatii pojawiały się w kulturze niejednokrotnie, ta jednak historia pomimo powtarzalności założeń wciąga. Nie brak tu zwrotów akcji i barwnych opisów. Każda strona pogłębia ciekawość, zachęcając tym samym do pochłaniania powieści w zawrotnym tempie. Finał opisany w książce i odłożenie egzemplarza, można by rzec, nie jest jednak końcem historii; poznana historia bowiem zachęca do snucia teorii co tej dwójce „mogło się przydarzyć, gdyby…” albo jak mogłyby potoczyć się ich późniejsze losy. Naprzemienna narracja, którą prowadzą Rhys i Parker pozwala na naprawdę dobre poznanie bohaterów oraz sprawia, że postaci te na zawsze wbijają się w pamięć. Samantha Young to uznana pisarka romansowa, która tutaj postanowiła stworzyć powieść wspólnie z inną autorką – to jednak przyczyniło się do tego, że opowieść zyskała w oczach czytelnika. Ze względu na łatwość czytania, „Niedopasowani” to świetny przerywnik dla osób, które mają ochotę na lżejszą lekturę oraz oczywiście pozycja obowiązkowa w zbierze miłośników romansów.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com